Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Dziczyzna i dary lasu na talerzu czyli rozstrzygnięcie V edycji Regionalnych smaków!

W dniu 19 marca 2019 r. do V edycji Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego „Regionalne Smaki” przystąpiło 15 drużyn z 8 szkół gastronomicznych województwa opolskiego. Szkoły, które podjęły się tego trudnego wyzwania i zgłosiły duety uczniów to: Zespół Szkół w Gorzowie Śląskim, Zespół Szkół Rolniczych im. Tadeusza Kościuszki w Namysłowie, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie, Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, Zespół Szkół Budowlanych im Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu.

Ze względu na wysoki poziom konkursu i perfekcyjne wykonanie autorskich dań do wymagającego tematu wiodącego wszystkie zespoły mogą czuć się zwycięzcami. Jury dokonało ostatecznego podsumowania punktów i pierwsza trójka prezentuje się następująco: I miejsce zdobył duet z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich w składzie: Piotr Przysambor i Denis Surażyński. Opiekunem uczniów jest p. Katarzyna Krępa-Stefanik. Zwycięskie danie nosi tytuł: „Pieczona w marynacie winno-buraczanej polędwica z dzika na sianku porowym z purée dyniowym, gruszką z imbirem i chili oraz kurkami w winie” , II miejsce zdobyły uczennice: Mirela Lubojańska i Julia Stanik przygotowywane przez p. Joannę Pater i p. Alicję Świczewską-Koss a miejsce III przypadło Magdalenie Kołek i Danielowi Bewko, których opiekunem merytorycznym był p. Piotr Wasik. Jury przyznało dwa wyróżnienia. Są to: Dominika Kretus i Weronika Cuperk z Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu. Opiekę merytoryczną nad tymi uczennicami sprawowała p. Agnieszka Łukaszów. Drugie wyróżnienie przypadło Agnieszce Hendli oraz Romanowi Krawcowi z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. Ten duet przygotowywał się do konkursu pod okiem p. Katarzyny Krępy-Stefanik. Zespoły, które zajęły II i III miejsce to uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu. Szczególne podziękowania należą się firmie Rational, która była współorganizatorem konkursu. Mogliśmy liczyć na ogromne wsparcie ze strony p. Romana Sykały oraz p. Daniela Sielickiego, którzy reprezentowali firmę Rational. Firma Rational ufundowała nagrody w konkursie oraz puchar przechodni dla zwycięskiego duetu edycji. Ufundowany po raz pierwszy w historii konkursu Puchar Marszałka wręczył p. Stanisław Rakoczy, Wicemarszałek Województwa Opolskiego. Pozostali patroni honorowi to: Prezydent Miasta Opola, Opolski Kurator Oświaty, Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, visitopolskie.pl, Szlak Kulinarny – Opolski Bifyj, Polski Związek Łowiecki - Zarząd Okręgowy w Opolu, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Opole, Nadleśnictwo Opole oraz Dziedzictwo Kulinarne Opolskie. Patroni honorowi ufundowali też nagrody dla uczestników konkursu, za co bardzo dziękujemy. Jesteśmy tez wdzięczni sponsorom, którzy pomogli w organizacji konkursu od strony technicznej i ufundowali nagrody. W tym miejscu ponownie dziękujemy firmie Rational oraz pozostałym firmom i instytucjom; wśród nich są: Polska Akademia Sztuki Kulinarnej, Chefs Culinar, Kotanyi, Natur Life, Leśniczówka, Hotel Rozdroże, Restauracja Bajka, Centrum Rozrywki Kubatura, Animex, Na Turek, AZ Gastro oraz Centrum DEER. W obradach jury uczestniczyli między innymi: p. Wiesław Kryniewski, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, p. Ewa Kotula, Kierownik Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, p. Piotr Mielec, Dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, p. Tadeusz Witkowski, właściciel firmy Leśniczówka, p. Piotr Sabala, prezes Polskiej akademii Sztuki Kulinarnej, p. Marek Starzyński, szef kuchni Biesiada Opolska, przedstawiciel Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej oraz współzałożyciel Akademii Kulinarnej Gold Apron, p. Daniel Sielicki, firma Rational, p. Tomasz Karoń, szef kuchni w Centrum Rozrywki Kubatura, p. Grzegorz Borcuch, szef kuchni w Hotelu Rozdroże, p. Marcin Klich, szef kuchni w firmie Restauracja Bajka, p. Tomasz Tymecki, firma Animex, p. Maciej Jędrzejewski, firma AZ Gastro, p. Patryk Bajcer, firma Chef's Culinar oraz reprezentanci firm: Na Turek oraz Kotanyi – sponsorów konkursu. Wydarzenie zostało objęte patronatami medialnymi TVP 3 Opole, Radia Opole, www.gastrona.pl oraz Nowej Trybuny Opolskiej. W czasie, gdy uczestnicy zmagali się z przygotowaniem potraw konkursowych, czas uświetnili swoimi występami: p. Daniel Sielicki (zaprezentował użycie pieca konwekcyjnego Rational i przygotował przepyszne dania), p. Jacek Boczar, pracownik Służby Leśnej Nadleśnictwa wygłosił wykład pt. „Bezpieczne grzybobranie”, p. Barbara Maj, weterynarz opowiedziała zgromadzonym uczniom o badaniu dziczyzny pod względem epidemiologicznym, p. Tadeusz Witkowski z firmy Leśniczówka wygłosił wykład nt. walorów dziczyzny i przygotował degustacje swoich produktów, natomiast p. Piotr Wasik, nauczyciel ZSZ 4 pokaz carvingu pokazał tajniki sztuki rzeźbienia w warzywach i owocach. Serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy za rok na nowe wyzwanie!