Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Rok Daniela. Dary lasu ... - w piątej edycji konkursu "Regionalne smaki" zagości dziczyzna i kulinarne leśne skarby!

 

W dniu 19 marca 2019 r. odbędzie się V edycja wojewódzkiego konkursu kulinarnego „Regionalne smaki”. Tym razem uczestnicy zmagań gastronomicznych będą przyrządzać danie główne do tematu wiodącego: „Rok Daniela. Dary lasu”. Głównym składnikiem dania będzie dziczyzna z dodatkiem grzybów, ziół lub owoców leśnych. Zaprosiliśmy już wszystkie szkoły ponadpodstawowe o kierunkach kształcenia w branży gastronomicznej z województwa opolskiego do uczestnictwa w konkursie. Czekamy również na Wasze zgłoszenia, drodzy uczniowie. Więcej informacji o przebiegu i warunkach uczestnictwa znajdziecie w regulaminie konkursu. Konkurs posiada bogatą oprawę, ciekawe propozycje wykładów i prezentacji a do zdobycia są cenne nagrody. „Regionalne smaki” są organizowane przez naszą szkołę oraz firmę RATIONAL AG. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym wielu szanowanych instytucji oraz mediów regionalnych i ogólnopolskich.

Zobacz regulamin konkursu